В платформата на Helpbook.info постъпи сигнал за бъдещата ТОЛ системата. Ето какво пише нашият потребител: "В момента се извършва изграждане на ТОЛ СИСТЕМА на пътя Перник-Брезник, Радина Чешма. Мястото на поставяне се води урбанизирано, около нас всички имоти са с документи. От 2019 година приеха общоустройствения план за Перник и разширяването й." Според сигнала тук няма право да се изгражда ТОЛ система, а нямало и документи, които да разрешават поставянето й.
Бил извикан геодезист, който да покаже маркирането, но и то било незаконно, според нашия читател. В сигнала се моли за бърза реакция, тъй като в момента се извършвала процедурата. "Оттук минават международни, оптични и сега разбрахме секретни кабели, за които те не са подготвени.", завършва той.
Наш потребител, посетил кораба "Радецки", е възмутен от състоянието, в което го заварил. На изпратените снимки се виждат купища боклуци, ръждясали парапети, изгнили дървета и цялостна липса на поддръжка. Добрата новина е, че правителството ще отпусне близо 2 милиона лева за ремонта на кораба.
Преминаваме към проблемите след обилните валежи през изминалия месец. Жител на с. Герман изпрати клип за състоянието на улица "Дружба" в селото. Ето какво пише: "Улицата е в това състояние при всеки дъжд и снеготопене. Няма капка асфалт на нея както и тротоари". По думите му тази отсечка е около 150 метра, но повече от 10 години е в това състояние. "Тя беше и все още е най-лошата в цял Герман", пише в сигнала.
Пътен проблем и в район "Лозенец". От изпратените снимки е видно, че тесният тротоар в квартала свършва в буйна растителност, а върху и около него са разположени кофи за боклук и пътни знаци. Гражданинът твърди, че преминаването по тротоара е силно затруднено, разминаването е невъзможно, а майки с бебешки колички са принудени да слизат на пътното платно.
Ако видите нередност, проблем, с който се сблъсквате всеки ден и искате да подадете сигнал - направете го онлайн в HelpBook!
Платформата на Investor Media Group ще ви даде възможност не само да придадете гласност на проблема, но и да изпратите сигнал до отговорните институции.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Засилени мерки по пътищата в Гърция преди великденските пътувания
Нов метод за бързо затопляне на Марс чрез изкуствени аерозоли
Късна емисия
Без допинг на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина
"Локомотив" (Пловдив) с минимален успех над "Локомотив" (София)"
Рецепта от тефтера на баба: Класически козунак със стафиди
Джъд Тръмп отнесе Робъртсън и стигна финала в Манчестър
Везенков и Олимпиакос превзеха върха в Евролигата
Още един сериозен претендент за промоция за Висшата лига
Крило на Фламенго хлътна по секси студентка + СНИМКИ
Яки пачки в Добруджа, за да спънат Левски
Локо Пловдив тресна 10 от Локо София
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Безплатни прожекции на детския филм „Случаят Тесла“
Камион блъсна и уби слязъл от возилото си шофьор на "Марица"
Полицията откри мъртъв 15-годишен ученик в Шумен
Откриха части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век